Кліматична техніка

Кліматичні системи:

Типи різних кліматичних і вентиляційних систем.

Віконний кондиціонер - моноблочний кондиціонер, який монтується у віконний отвір або тонку стіну. У порівнянні з спліт-системами «оконник» має ряд недоліків, серед яких вищий рівень шуму і відсутність вибору місця установки. Крім того, він погіршує освітленість приміщення. Однак, завдяки низьким цінам, віконні кондиціонери як і раніше мають свого клієнта. 

Спліт-системи - складаються з одного зовнішнього і одного внутрішнього блоків. Мають цілу низку переваг, серед яких висока ефективність, низький рівень шуму, свобода вибору місця розташування і типу внутрішнього блоку. Останні бувають настінними, касетними, канальними, підлоговими, стельовими, колонними. Нерідко один і той же внутрішній блок може встановлюватися як в підлоговому, так і в стельовому положенні.

Мультиспліт-системи - при наявності більш ніж одного внутрішнього блоку, спліт-система перетворюється в мульти-спліт-систему. Як правило, такі кондиціонери мають від двох до чотирьох (в окремих випадках п'яти) внутрішніх блоків настінного типу, проте іноді зустрічаються мультісістеми з внутрішніми блоками канального, касетного, підлогового, стельового типу або поєднують блоки різних типів. Основна перевага спліт-систем в порівнянні зі звичайними «сплитами» - зменшення кількості зовнішніх блоків, що дозволяє зберегти архітектурний вигляд будівель.

Мобільні кондиціонери - мобільні моноблоки пов'язані з вулицею гнучким гофрованим шлангом. Зазвичай його виводять в кватирку, прочинене вікно або двері.

Всі перераховані вище кліматичні системи, за винятком віконних, не пов'язані з повітрю з навколишнім середовищем. А це означає, що Вам доведеться або передбачати окрему припливну вентиляційну установку, або провітрювати приміщення за допомогою вікон, мириться з такими незручностями як пил, тополиний пух, вихлопні гази і постійні протяги. Цю проблему дозволяють вирішити наступні кліматичні системи:

Мініцентральний кондиціонер - по суті справи, це велика спліт-система, внутрішній блок якої обробляє повітря для всієї квартири або офісу в цілому, і роздає його по окремих кімнатах за допомогою системи воздуховодов. Він також може подавати зовнішнє повітря, очищати його і догріває до кімнатної температури в зимовий час. Така система, як правило, встановлюється за підвісною стелею, а повітря лунає через декоративні грати, зовнішній вигляд яких легко пов'язати з дизайном приміщень.

Чиллер - водоохолоджувальні машина. Є ключовим вузлом системи центрального кондиціонування повітря. Один такий агрегат через систему фенкойлів може охолоджувати величезні офісні будівлі.

Фенкойл - як за зовнішнім виглядом, так і за своїм устроєм фенкойли дуже нагадують внутрішні блоки спліт-систем. Тільки в якості «зовнішнього блоку» для фенкойлів виступає водоохолоджувальні машина - чиллер, а замість хлаеона використовується вода. При наявності бойлера або чиллера з тепловим насосом система фенкойлів може використовуватися і для опалення.

Центральне кондиціонування - центральні системи кондиціонування повітря розташовані поза обслуговуваних приміщень і кондиціонують одне велике приміщення, кілька зон приміщення або багато окремих приміщень. Забезпечуються ззовні холодом (що доставляється холодною водою або холодоагентом), теплом (що доставляється гарячою водою, парою або електрикою) і електрикою для приводу електронагрівачів, вентиляторів, насосів та ін.

Вентиляційні системи - вентиляційні установки бувають трьох типів - це припливні, витяжні і припливно-витяжні вентустановки. Вони забезпечують подачу або видалення повітря. Припливна вентиляція - забезпечують приплив свіжого, очищеного, при необхідності підігрітого повітря. Витяжна вентиляція видаляє з приміщення забруднене або нагріте відпрацьоване повітря.



Показано з 1 по 7 із 7 (всього сторінок: 1)